שאלות ותשובות

ייעוץ משכנתאות:

אנו מציעים שני סוגי ליווי :

  1. ליווי פרמיום הכולל את כל שבעת השלבים המפורטים, אשר במהלכו אנו מתרוצצים בין הבנקים עבורכם ומעבר לחיסכון הכספי, חוסכים לכם הרבה זמן והתעסקות עם בירוקרטיות.
  2. ליווי מרחוק – ליווי הכולל את שלבים 1-3 כמפורט, כאשר בסופו תקבלו תמהיל אופטימאלי עבורכם לאחר ניתוח כלכלי, וכן תקבלו המלצה לאיזה בנקים כדאי לפנות בהתאם לאסטרטגיית הפעולה המומלצת. יינתן לכם ליווי מרחוק גם לאחר שתקבלו הצעות מהבנקים אליהם פניתם, על מנת שתוכלו לבחור בצורה מושכלת את ההצעה הכי משתלמת עבורכם.

המטרה העיקרית שלשמה לוקחים משכנתא היא לצורך רכישת בית (חדש או יד שנייה) או בניית בית. יחד עם זאת, כל מי שיש בית ברשותו, יכול לקחת משכנתא לכל מטרה לגיטימית אחרת.

 

זה תלוי…הריבית תלויה בהמון פרמטרים, כמו: מועד הלקיחה שלה, נהלי הבנקים ובנק ישראל, סוג מסלול המשכנתא ותקופת המשכנתא, טיב הלקוח, אחוז המשכנתא מערך הנכס, התנהלות פיננסית היסטורית וכמובן יכולת ניהול המו"מ של הלקוח או היועץ המייצג אותו עם הבנקים.

תמהיל משכנתא הינו משהו אינדיבידואלי שנבנה באופן אישי לכל אחד ואחד בהתאם ליכולות, הצרכים והרצונות שלו. כדאי לבנות את תמהיל המשכנתא ביחד עם יועץ משכנתאות מקצועי ואובייקטיבי. הבדל בין תמהיל טוב לתמהיל גרוע יכול להתבטא בפער של עשרות או מאות אלפי שקלים ללא קשר לגובה הריבית.

אין מסלול משכנתא אחד שהוא הכי טוב. לכל מסלול ישנם יתרונות וחסרונות. מסלול שמתאים לאחד עלול להיות לא מתאים לאחר. ככלל, כדאי לשקול שילוב מספר מסלולים שונים אשר לכל אחד יתרונות וחסרונות כאמור.

משכנתא ניתן לקחת בכל בנק למשכנתאות ללא קשר להיכן מנוהל חשבון העו"ש שלכם וללא צורך בפתיחת חשבון באותו הבנק. המשכנתא יורדת באמצעות הוראת קבע.

אין יתרון מיוחד לקחת משכנתא בבנק שלך אך יחד עם זאת מומלץ לתת להם להגיד את המילה האחרונה. אם אתה לקוח טוב של הבנק, יתכן וירצו לשפר לך כל הצעה שתקבל מבנק אחר.

על מנת לקבל אישור עקרוני למשכנתא יש להכין: צילום תעודת זהות, 3 תלושי שכר אחרונים, דפי תנועות חשבון 3 חודשים אחרונים ופירוט הלוואות. בנוסף, עליכם להצטייד בנתונים בסיסיים אודות הנכס אותו אתם רוצים לרכוש וההון העצמי שלכם. את הבקשה לאישור עקרוני ניתן להגיש ישירות באחד מהבנקים למשכנתאות (רצוי לתאם פגישה מראש) או באמצעות יועץ משכנתאות אובייקטיבי.

ניתן ואף רצוי לקבל אישור עקרוני לפני חתימת חוזה. כל מה שעליכם לעשות הוא להצטייד בפרטי הנכס אותו הנכם רוצים לרכוש ובנתונים האישיים שלכם. האישור העקרוני מחייב את הבנק אך אינו מחייב אתכם לקחת את המשכנתא בבנק בו קיבלתם את האישור.

אישור עקרוני שהתקבל מחייב אך ורק את הבנק שנתן לכם את האישור. בדרך כלל האישור תקף ל-45-90 ימים (תלוי בבנק) והוא מותנה בכך שכל הפרטים שמסרתם נכונים ולא התגלו פרטים נוספים או אחרים אשר עלולים לגרום לבנק לחזור בו מהאישור. תוקף הריביות שבאישור הוא ברוב המקרים 24 ימים, ואם לא משכתם בפועל את כספי המשכנתא במהלך אותם ימי התוקף של הריביות, הבנק אינו מחויב לשמור את הריביות המופיעות באישור.

לכל בנק שיקולים ומדיניות שונה ולכן יתכן כי תקבלו אישור בבנק אחד ובנק אחר לא. יחד עם זאת, רוב הקריטריונים לקבלת אישור משכנתא בבנקים דומים כך שסביר להניח כי אם קיבלתם אישור בבנק מסוים, יתכן כי תקבלו אישור גם בבנקים נוספים.

ייעוץ כלכלת המשפחה:

כמעט כל אחד יכול להיעזר בייעוץ לכלכלת המשפחה. ניתן להתייעץ בנושאים כמו: טיפול במינוס ויצירת תהליך הבראה למשפחה, פתרונות בנושא הלוואות קיימות או חדשות, שיקוף המצב הפיננסי ובניית תקציב משפחתי, התייעצות בנוגע לפנסיה וביטוחים, בדיקה כלכלית לפני לקיחת משכנתא, בניית תכנית מסודרת למימוש יעדים כלכליים, זוג צעיר שרק בונה את התא המשפחתי ורוצה ללמוד להתנהל כלכלית נכון, אנשים לאחר גירושין ועוד.

 

התחום כולל כמעט כל תחום פיננסי שמשפחה נתקלת בו במהלך החיים – תקציב, הלוואות, משכנתאות, ביטוחים, פנסיה, זכויות, ילדים, גירושין, תעסוקה, זקנה ועוד.

 

הליווי הכלכלי רלוונטי בכל גיל, בכל שלב שבו יש התלבטות כלכלית ורצון להתקדם שלב ברמה הכלכלית.

השיטות בהן אנחנו עובדים הן שיטות פשוטות להבנה, עם כלים פשוטים שייתנו לכם את היכולת להתנהל נכון כלכלית בזכות עצמכם בסיום התהליך.

ישנם שני סוגי ליווי כלכלי:

  1. ליווי לטווח זמן מוגדר מראש (בד"כ חצי שנה)
  2. ליווי קבוע חודשי

בפועל, ככל שישנה יותר מוטיבציה למשפחה לבצע את השינוי, כך זמני התהליך מתקצרים. אנחנו נותנים את כל הכלים הדרושים ואת כל ההנחיות ותפקיד המשפחה לבצע ולדווח כדי שנוכל לבצע בקרה על התהליך. בכל מקרה אנחנו בתקשורת מתמדת עם המשפחה.

מטרתנו היא לעשות מינימום שינויים באורח חיי המשפחה ועם זאת להגיע ליעדים שהצבנו לעצמנו. בפועל, מי שמחליט אילו צעדים לבצע ומה נכון עבור המשפחה לשנות זו רק המשפחה עצמה. אנחנו כאן כדי לתת את כל הידע והכלים כדי להגיע ליעד.

מניסיוננו, בערך תוך חודש וחצי – חודשיים.

בהחלט ניתן לעשות גם סדנאות לקבוצות.

ניתן לקבוע פגישה טלפונית גם בסיום תהליך הליווי לשאלות נוספות הקשורות לנושאים שבהם ניתן הליווי.

אנחנו גוף מוסמך לנושאי כלכלת המשפחה ומשכנתאות. בעלי תעודות הסמכה ותעודות אקדמיות בנושאי כלכלת משפחה, ראיית חשבון ומנהל עסקים. הייעוץ הינו מקצועי, ואנו בעלי מוניטין הכולל ניסיון עם עשרות משפחות. אנחנו שמים את האמינות והמקצועיות לפני הכל.

 

 

המידע חסוי ולא עובר לצד ג' בשום שלב.

ענת רפאלי פלד לוגו

כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז מוכנים להתחיל לחסוך?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

מה גילך?

שאלון זכאות לבדיקת התאמה

דילוג לתוכן