ייעוץ משכנתאות

הדרך היחידה לקחת משכנתא שמותאמת לצרכים שלכם היא על ידי פנייה ליועץ משכנתא פרטי, אובייקטיבי ומקצועי.

תהליך רכישת הדירה הוא אחד התהליכים המורכבים והיקרים שמשפחה ממוצעת עוברת, ולפני שמחליטים איזו משכנתא לקחת – חשוב מאוד להיוועץ עם מומחה למשכנתאות.

למה מומלץ לפנות ליועץ משכנתאות פרטי ואובייקטיבי?

מהם השלבים בתהליך לקיחת המשכנתא באמצעות היייעוץ שלנו?

1. היכרות ראשונית:

שיחת טלפון ובדיקה שהנתונים הכלכליים הקיימים עומדים בקריטריונים המקובלים לקבלת המשכנתא.

2. בדיקת צרכים ויכולות:

פגישה אישית בביתכם או באופן מקוון שבה יובנו הצרכים וצרכי העסקה, תוך איסוף ובדיקת המסמכים הפיננסיים הרלוונטיים.

3. בניית תמהיל:

בניית התמהיל בהתאם לצרכים והעדפותיכם. ייבנו מספר תמהילים מתאימים ליכולת ההחזר, והם ייבחנו בהתאם לרמת הסיכון ובהתאם לתכניות הכלכליות העתידיות שלכם, עד לבחירת התמהיל שמתאים בדיוק בשבילכם.

4. מכרז ריביות:

גיבוש אסטרטגיית הפעולה בתיק, לרבות לאיזה בנקים תוגש הבקשה, והגשת התמהיל הנבחר לבנקים הרלוונטיים לבקשה. מו"מ בין הבנקים עד להשגת ההצעה הכי משתלמת שיש עבורכם.

5. חתימות וקבלת הכסף:

לאחר קבלת ההצעה המשתלמת הנבחרת, קובעים חתימות בבנק בזמן המתאים לכם ביותר, ואני אלווה אתכם בכל תהליך החתימות ואוודא כי אתם חותמים על התנאים הנכונים.

6. ביטוחים ובטחונות:

סיוע בביצוע מטלות הבנקים (ביטוח חיים, שמאי ועוד) על מנת לזרז את התהליך.

7. בדיקה וליווי שנתיים:

בדיקה שנתית ללא עלות של תנאי המשכנתא לעומת תנאי המשק המשתנים. במידה ויש מה לשפר בתנאי המשכנתא, נוכל לסייע בתהליך המחזור או בתהליך החלפת הנכס.

דגשים נוספים:

  • כדאי לא להמתין לרגע האחרון עם לקיחת המשכנתא, כיוון שתהליך קבלת משכנתא עלול לקחת מספר שבועות. התהליך לוקח בממוצע כ-30 יום, יחד עם זאת, מומלץ להתחיל את בירורי המשכנתא כ-60 יום לפני מועד העברת כספי המשכנתא הרצוי על מנת שיהיה מספיק זמן לבצע סקר בין הבנקים ועל מנת להיות מוגנים בפני עיכובים בלתי צפויים בתהליך.
  • משך פגישת ההיכרות שבמהלכה נבדקים הצרכים והיכולות הינה כשעה עד שלוש שעות.
  • תהליך ייעוץ המשכנתאות כולל ליווי צמוד ותמיכה מקצועית למשך כל תקופת התהליך (אל תדאגו, אנחנו כאן גם אחרי).
  • הייעוץ מתבצע בבית הלקוח או ב-ZOOM.

בנקים וגופים חוץ בנקאיים שעימם עובדים בשיתוף פעולה בתחום המשכנתאות:

שאלות ותשובות:

אנו מציעים שני סוגי ליווי :

  1. ליווי פרמיום הכולל את כל שבעת השלבים המפורטים, אשר במהלכו אנו מתרוצצים בין הבנקים עבורכם ומעבר לחיסכון הכספי, חוסכים לכם הרבה זמן והתעסקות עם בירוקרטיות.
  2. ליווי מרחוק – ליווי הכולל את שלבים 1-3 כמפורט, כאשר בסופו תקבלו תמהיל אופטימאלי עבורכם לאחר ניתוח כלכלי, וכן תקבלו המלצה לאיזה בנקים כדאי לפנות בהתאם לאסטרטגיית הפעולה המומלצת. יינתן לכם ליווי מרחוק גם לאחר שתקבלו הצעות מהבנקים אליהם פניתם, על מנת שתוכלו לבחור בצורה מושכלת את ההצעה הכי משתלמת עבורכם.

המטרה העיקרית שלשמה לוקחים משכנתא היא לצורך רכישת בית (חדש או יד שנייה) או בניית בית. יחד עם זאת, כל מי שיש בית ברשותו, יכול לקחת משכנתא לכל מטרה לגיטימית אחרת.

 

זה תלוי…הריבית תלויה בהמון פרמטרים, כמו: מועד הלקיחה שלה, נהלי הבנקים ובנק ישראל, סוג מסלול המשכנתא ותקופת המשכנתא, טיב הלקוח, אחוז המשכנתא מערך הנכס, התנהלות פיננסית היסטורית וכמובן יכולת ניהול המו"מ של הלקוח או היועץ המייצג אותו עם הבנקים.

תמהיל משכנתא הינו משהו אינדיבידואלי שנבנה באופן אישי לכל אחד ואחד בהתאם ליכולות, הצרכים והרצונות שלו. כדאי לבנות את תמהיל המשכנתא ביחד עם יועץ משכנתאות מקצועי ואובייקטיבי. הבדל בין תמהיל טוב לתמהיל גרוע יכול להתבטא בפער של עשרות או מאות אלפי שקלים ללא קשר לגובה הריבית.

אין מסלול משכנתא אחד שהוא הכי טוב. לכל מסלול ישנם יתרונות וחסרונות. מסלול שמתאים לאחד עלול להיות לא מתאים לאחר. ככלל, כדאי לשקול שילוב מספר מסלולים שונים אשר לכל אחד יתרונות וחסרונות כאמור.

משכנתא ניתן לקחת בכל בנק למשכנתאות ללא קשר להיכן מנוהל חשבון העו"ש שלכם וללא צורך בפתיחת חשבון באותו הבנק. המשכנתא יורדת באמצעות הוראת קבע.

אין יתרון מיוחד לקחת משכנתא בבנק שלך אך יחד עם זאת מומלץ לתת להם להגיד את המילה האחרונה. אם אתה לקוח טוב של הבנק, יתכן וירצו לשפר לך כל הצעה שתקבל מבנק אחר.

על מנת לקבל אישור עקרוני למשכנתא יש להכין: צילום תעודת זהות, 3 תלושי שכר אחרונים, דפי תנועות חשבון 3 חודשים אחרונים ופירוט הלוואות. בנוסף, עליכם להצטייד בנתונים בסיסיים אודות הנכס אותו אתם רוצים לרכוש וההון העצמי שלכם. את הבקשה לאישור עקרוני ניתן להגיש ישירות באחד מהבנקים למשכנתאות (רצוי לתאם פגישה מראש) או באמצעות יועץ משכנתאות אובייקטיבי.

ניתן ואף רצוי לקבל אישור עקרוני לפני חתימת חוזה. כל מה שעליכם לעשות הוא להצטייד בפרטי הנכס אותו הנכם רוצים לרכוש ובנתונים האישיים שלכם. האישור העקרוני מחייב את הבנק אך אינו מחייב אתכם לקחת את המשכנתא בבנק בו קיבלתם את האישור.

אישור עקרוני שהתקבל מחייב אך ורק את הבנק שנתן לכם את האישור. בדרך כלל האישור תקף ל-45-90 ימים (תלוי בבנק) והוא מותנה בכך שכל הפרטים שמסרתם נכונים ולא התגלו פרטים נוספים או אחרים אשר עלולים לגרום לבנק לחזור בו מהאישור. תוקף הריביות שבאישור הוא ברוב המקרים 24 ימים, ואם לא משכתם בפועל את כספי המשכנתא במהלך אותם ימי התוקף של הריביות, הבנק אינו מחויב לשמור את הריביות המופיעות באישור.

לכל בנק שיקולים ומדיניות שונה ולכן יתכן כי תקבלו אישור בבנק אחד ובנק אחר לא. יחד עם זאת, רוב הקריטריונים לקבלת אישור משכנתא בבנקים דומים כך שסביר להניח כי אם קיבלתם אישור בבנק מסוים, יתכן כי תקבלו אישור גם בבנקים נוספים.

רוצים לבדוק אם כדאי לכם למחזר את המשכנתא?

אנו נבחן את המשכנתא הקיימת ביחס לתנאי השוק החדשים ונמליץ לכם אם כדאי למחזר.
עלות הבדיקה 99 ש"ח בלבד והיא יכולה לחסוך לכם עשרות עד מאות אלפי ש"ח.

לביצוע הבדיקה - אנא השאירו פרטיכם:

מה גילך?

שאלון זכאות לבדיקת התאמה

ענת רפאלי פלד לוגו

כבר הולכים?

הניסיון והמקצועיות שלנו שווים לכם מאות אלפי שקלים!

אז מוכנים להתחיל לחסוך?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

דילוג לתוכן